Ogłoszenia Parafialne.

III Niedziela Wielkanocna   14.04. – 21.04. 2024 r

WPROWADZENIE DO LITURGII :

„Jezus wkracza do Wieczernika i pokazuje uczniom ślady gwoździ. Zasiada z nimi do stołu, rozwiewa wątpliwości, oświeca ich umysły, aby rozumieli Pisma. Zmartwychwstanie Chrystusa jest wypełnieniem obietnic Starego Testamentu i obietnic samego Jezusa. Jako wydarzenie historyczne staje w sercu naszej wiary i wzywa nas do radykalnego wyboru Jego Ewangelii. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze oddanie się sprawie Bożego królestwa.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP.

2. Rozpoczynamy  Ogólnopolski Tydzień Biblijny – „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.„ W ramach narodowego czytania Pisma Świętego sięgamy w tym roku do księgi Dziejów Apostolskich. ”

3.Dzisiaj  o godz. 15.00. koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy Festyn Parafialny –  Dzień Dobra. Pragniemy modlić się o  ochronę życia w naszej Ojczyźnie.  Po modlitwie zapraszamy na spotkanie w ogrodzie parafialnym. Nie będzie nieszporów .

4.W środę kancelaria popołudniu będzie nieczynna w związku z dniem formacji dla duchownych Archidiecezji Katowickiej.

5.W piątek o g. 17.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

6.W następną niedzielę kolekta na remont krypty katedry.

7.Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

8. W ubiegłą niedzielę uczestniczyło w liturgii niedzielnej 560 os. Dla porównania :  Podobnie było w  II niedzielę wielkanocną 2022 r czyli też  560 os.  , a w ubiegłym roku ok 630 osób. 

9.Osoby dysponujące wolnym czasem prosimy o pomoc w pracach porządkowych w naszym ogrodzie parafialnym

10. Rodzice Bartosza Durlaka z całego serca dziekują Zespołowi Charytatywnemu z Parafii, jak również pozostałym grupom parafialnym za zorganizowanie w Niedzielę Palmową bazarku wielkanocnego dla Bartka oraz wszystkim za liczny w nim udział i ofiarność. Uzyskane fundusze wspomogą dalszą i niezbędną dla poprawy funkcjonowania BArtka kosztowną rehabilitację .

Wiara pozwoliła Maryi zobaczyć , że wszystkie trony władców tego świata są tymczasowe, a tron Boga jest jedyną trwałą skałą, która się nie zachwieje ani nie upadnie.” Benedykt XVI

Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

Modlitwy_do_św_Józefa

AKT ZAWIERZENIA- św. Józefowi

ewangelizacja …:

niezlomny24.pl/niezlomny-ojciec-2/

http://www.mlodzidlamlodych.pl/

INFORMACJE CENTRUM FORMACJI PASTORALNEJ

 

NEWSLETTER – INFORMACJE DLA ŚWIECKICH-forms.gle/ubWVjEfxs4hAu6MA7

Attachments