Ogłoszenia Parafialne.

V Niedziela Wielkanocna 15.05. -22.05. 2022 r

WPROWADZENIE DO LITURGII :

„Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do Wieczernika. Jezus zapewnia uczniów o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Uczestnicząc w  uczcie eucharystycznej, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy potrafili realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.

_________________________________________________________________________________________________________________________

1. Dzisiaj o godz. 16.30. nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W poniedziałek i wtorek nabożeństwa majowe będą  po rannej mszy św. g. 7.30., w pozostałe dni tygodnia o g. 17.30.

3. W czwartek 19.05. rocznicę urodzin obchodzi ks. abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nimw modlitwie

4. W czwartek i piątek po mszy wieczornej o g.18.45 nauki przedślubne w salce katechetycznej .

5.W piątek od 17.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

6. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się 29 maja pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Dokładny program na stronie internetowej

7. IV archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i  ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic odbędzie się w dn. 8–16 września br. Szczegóły dostępne będą  na stronie internetowej archidiecezji.

8. Jubileusze małżeńskie będziemy świętować w katedrze w niedzielę 22 maja o godz. 14.00. Zgłoszenie udziału  drogą internetową lub w kancelarii parafialnej.

9.Minęła pięcioletnia kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Przypominamy, że do 4.06. można zgłaszać kandydatów  do Rady Parafialnej. Wybory w naszej Archidiecezji odbędą się 12 czerwca. Terminarz wyborów i zasady głosowania podane są na naszej stronie internetowej. Zgłaszając kandydata proszę podać też jego adres oraz imię i nazwisko osoby zgłaszającej z adresem w celu potwierdzenia autentyczności zgłoszenia.   Potrzebne formularze są na stoliku przy ogłoszeniach i na stronie internetowej. Można również zgłaszać kandydatów drogą internetową .

10. Kolekta przyszłej niedzieli – na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona będzie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem katedry.

Chrystus jest źródłem, a więc przychodźmy do Niego gasić nasze pragnienie.

On tylko może nasycić serca” /bł. Elżbieta od Trójcy Świętej/

Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

Patron Jedności – św. Andrzej Bobola

Nowenna do św. Andrzeja Boboli