Ogłoszenia Parafialne.

XXVI Niedziela Zwykła 25.09. – 2.10. 2022 r

WPROWADZENIE DO LITURGII :

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy w dzisiejszej Eucharystii, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w Ewangelii. _____________________________________________________________________________________________________

1.Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich , którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

2. W poniedziałek 26.09. swoje imieniny obchodzi ks. abp. senior Damian Zimoń . Pamiętajmy o nim w modlitwach.

3.W piątek cicha adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00 i okazja do spowiedzi św. Przypominamy, że msze św. szkolne są  w piątki o 18.00. Zapraszamy rodziców i uczniów szkoły.

4. Po mszy wieczornej w piątek spotkanie Rady Duszpasterskiej w salkach katechetycznych. Proszę wszystkie osoby o obecność , a także nowo wybrane  w  ostatnich wyborach.

5. W sobotę na godz. 9.30 zapraszamy ministrantów na spotkanie do salek oraz chłopców , którzy chcieliby podjąć się służby ołtarza.  *O godz. 10.00. w salkach spotkanie wspólnoty Dzieci Maryi.  Zapraszamy też dzieci już od 1 kl. SP , które chciałyby należeć do tej wspólnoty.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca i rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. natomiast w niedzielę o 16.15. Serdecznie zapraszamy i przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie praktyki modlitwy różańcowej.  W sobotę rozpoczynając nabożeństwo pragniemy pobłogosławić różańce dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej.

7. Informujemy, że dnia  11. października w parafii św. Antoniego Padewskiego w Mikołowierozpocznie się kurs „Duchowość dla każdego”. Cykl organizowany jest przez Archidiecezjalne    Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach dla wszystkich zainteresowanych z dekanatu Mikołów oraz okolic. Dokładne informacje na plakacie. Zachęcamy do udziału.

8. Przyjmowane są już intencje na nowy rok kalendarzowy – 2023.r

9.Już dzisiaj informujemy, że w dniu 21 października będzie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Biorąc udział w akcji wspieramy misjonarzy , którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych pomagamy naszym rodakom na Wschodzie : Ukrainie, Białorusi , Kazachstanie. Dokładnie informacje na ulotkach i plakacie.

10. Dnia 3.10. tj. Poniedziałek jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii Parafialnej. Koszt ok 40 zł.

11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na WŚSD w Katowicach. Dzieci Maryi będą po każdej mszy św. rozprowadzały różańce

„ Maryja jest ogrodem, w którym Pan zebrał wszystkie gatunki roślin pachnących, obrazy swoich cnót” Św. Hieronim

Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

Patron Jedności – św. Andrzej Bobola

Nowenna do św. Andrzeja Boboli