Ogłoszenia Parafialne.

XXIX Niedziela Zwykła 17.10. -24.10. 2021 r

WPROWADZENIE DO LITURGII :

Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół-wspólnota chcemy słuchać słowa Jezusa, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”. Pamiętając, że owocem Jego śmierci jest dar Ducha Świętego, prośmy o umiejętność aktywnego podjęcia odpowiedzialności za dobro Kościoła. Niech rozpoczynający się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka przyniesie błogosławione owoce.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

1. Informujemy, że 24.09. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ustanowiony został szafarzem Nadzwyczajnym Komunii Świętej pan. Piotr Florczak. Wypraszajmy dla niego potrzebne łaski w naszych modlitwach.

2. W poniedziałek o g. 15.00. w kaplicy sióstr koronka do Bożego Miłosierdzia, różaniecoraz eucharystia  o g. 15.30. PO Mszy św. spotkanie wspólnoty bł. E. Bijanowskiego w salkach. W tym dniu przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

3. Trwa  nowenna  przed beatyfikacją ks. Jana Machy / 9 tygodni/ .  Jest  odmawiana w każdą niedzielę na zakończenie Mszy św.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu o g. 17.15, a  w każdą  niedzielę października o 16.15. Poprzez udział w nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

5. W piątek cicha adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 – 17.15 i okazja do spowiedzi. Po mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych spotkanie dla rodziców przygotowujących dzieci do I komunii świętej.  Proszę o obecność .

6. Można już składać zalecki za zmarłych do skarbonki przed ołtarzem , albo do zakrystii. Odmawiane będą po uroczystości Wszystkich Świętych.

7. Można już zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy – 2022 r.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na misje .

9. Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Chrystus jest źródłem, a więc przychodźmy do Niego gasić nasze pragnienie.

On tylko może nasycić serca” /bł. Elżbieta od Trójcy Świętej/

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

Patron Jedności – św. Andrzej Bobola

Nowenna do św. Andrzeja Boboli