Ogłoszenia Parafialne.

VI Niedziela Wielkanocna – 9.05. -16.05. 2021 r

WPROWADZENIE DO LITURGI :

W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. W poniedziałek , wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące nazwę Dni Krzyżowych. W poniedziałek  nabożeństwo będzie przy krzyżu misyjnym o 6.45, we wtorek o godz.17.30 nabożeństwo  przy krzyżu na  cmentarzu, a w środę o godz.17.30 zgromadzimy na modlitwie w naszym ogrodzie  parafialnym.

2.Kancelaria Parafialna  czynna już w pełnym wymiarze godzin urzędowania. Każdego dnia w godzinach rannych do 10.00. oraz w środę popołudniu g. 15.00. – 17.00.

3. W tym tygodniu na nabożeństwa majowe i eucharystię zapraszamy szczególnie dzieci przeżywające tzw. Biały Tydzień  i ich rodziców.  

poniedziałek o godz. 16.00. kl. III B i 17.30 kl. III A

Wtorek    17.30. gr.  I .kl. III a – nabożeństwo przy krzyżu na cmentarzu oraz 18.00. Msza św.

Środa      17.30  gr. II. kl. III a

Czwartek 17.30  gr.  I. kl. III b

Piątek     17.30.  gr. II kl. III b 

5.W piątek  od 16.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci , które   w niedzielę o 10.30 będą przeżywać I rocznicę komunii świętej.

6.W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek  miesiąca. W piątek o 18.00 . msza św.W int. dzieci komunijnych z kl . IV i ich rodziców. Przed eucharystią okazja do spowiedzi św.

7. W piątek  od 16.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci , które   w niedzielę o 10.30 będą przeżywać I rocznicę komunii świętej

8. W tym tygodniu odwiedziny chorych. W piątek od g. 8.45 os. Działki , ul. Korfantegooraz ul. ks. Górka. W sobotę od g. 8.45 ul. Wolnego, ul. Spyry, ul. Marzankowice. Zapisyw zakrystii oraz kancelarii parafialnej .

9.W piątek od 16.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta z tej niedzieli jako inwestycyjna na wykonanie remontu schodów zewnętrznych koło kościoła oraz remont witraży z bocznych kaplic.

11.Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 23 maja br.Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości odbędą się w czterech parafiach:

*Katowice, katedrze Chrystusa Króla, godz. 12.00;

*Ruda Śląska, parafia św. Józefa (sanktuarium), godz. 11.30;

*Rybnik, parafia św. Antoniego (bazylika), godz. 12.00;

*Pszów, parafia Narodzenia NMP (bazylika), godz. 12.00.

Zapisy przez stronę internetową: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/66-jubileusze-malzenskie-2021 lub telefonicznie: 519 546 196. Można zgłaszać także w kancelarii parafialnej.

12. Nadal obowiązują przepisy dotyczące bezpieczeństwa czyli zachowania bezpiecznego dystansu i zasłaniania ust i nosa   w kościele.  Dotyczy on także osób stojących przed kościołem. W czasie zagrożenia epidemicznego obowiązuje przyjmowanie komunii św. na rękę, a celebrującym zaleca się właśnie tę formę udzielania. W trosce o zdrowie swoje i  innych stosujmy się do zaleceń dotyczących naszego bezpieczeństwa.   

*Obecnie w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni. Może więc być 35 os.

*W związku z obowiązującym limitem  uczestników nabożeństw w kościołach w Eucharystii mogą  uczestniczyć osoby związane z intencją Mszy św

*Wszyscy obecni w kościele (kaplicy) – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka); Kapłanom zaleca się udzielanie komunii św. też w maseczce. Zachęcamy, w miarę możliwości, do uczestniczenia też we Mszy św. w tygodniu, zachowując wszystkie zalecenia sanitarne;

*W czasie zagrożenia epidemicznego obowiązuje przyjmowanie komunii św. na rękę, a celebrującym zaleca się właśnie tę formę udzielania.

*Obowiązek noszenia maseczek obowiązuje w wszystkich stojących wokół kościoła, na cmentarzu,  oprócz sprawującego posługę;

*Dyspensa od uczestniczenia w Mszy św. dla osób  chorych, w podeszłym wieku, nie mających możliwości w niej uczestniczenia nadal obowiązuje i została ponownie ogłoszona przez ks. Arcybiskupa dnia 24.10. 2020 r.  

*Przystępując do komunii św. pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

13. Informujemy, że od czerwca opłata za miejsce grobowe na cmentarzu wynosić będzie 30 zł na rok. Podwyżka  jest spowodowana  wzrostem opłat za utrzymanie cmentarza w czystości.

14.Przypominamy, że nie opłacone miejsca grobowe mogą być przekazane decyzją zarządcy cmentarza nowemu dysponentowi grobu i przeznaczone na nowy pochówek.

15.Przypominamy, że na wszelkie prace wykonywane na cmentarzu przez firmy zewnętrzne wymagana jest zgoda pisemna zarządcy cmentarza . 

16. Przypominamy, że na cmentarzu obowiązuje segregacja śmieci. Zwróćmy na to uwagę szczególnie teraz gdy będziemy rozpoczynać przed Wielkanocą  porządki na grobach.  

* Kontenery metalowe są przeznaczone na odpady mieszane/ m.in. wieńce , stroiki, kwiaty cięte. ..wkłady ze zniczy  /

* żółty jest na plastik ,elementy metalowe; sztuczne kwiaty,  

* zielony tylko na szkło.!

* plastikowe wkłady ze zniczy proszę wrzucać do odpadów mieszanych !

* odpadów plastikowych ze zniczy proszę nie wrzucać szkła!!!!.

*Proszę  nie wrzucać do kosza koło kościoła zniczy czy też ich wkładów.!

Jako Sanktuarium MB Opiekunki Środowiska Naturalnego zadbajmy o czystość i ekologię na naszym cmentarzu.

17. Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Pilne!

1.Abp_Zarządzenie_2021.03.26

2.Dzieci Maryi rekolekcje 2021 :

https://dziecimaryi.pl/aktualnosci/rekolekcje-wakacyjne-dzieci-maryi/

3. „Maturzysto : nie pękaj!” – link poniżej 🙂

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2JpKBXw716KglthRyoU711yhVYiQjyEFfJcDrO1GL4q1PoA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&fbclid=IwAR3HD25f33rBLc8k7B9EF8qIsxwLBfCezygW_00r–e_OxSItttDWlzUmYg

4. #Powstania Ślaskie – rocznica – Śląscy bohaterowie /film. dok. /

https://www.youtube.com/watch?v=j2wKFK1HByQ

https://fb.watch/5bFACGbdxo/

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

 

Abp_Wezwanie do modlitwy_28.10.2020

Apel Rady Stałej KEP ws. ochrony życia i pokoju społecznego_

Modlitwa o pokój

Patron Jedności – św. Andrzej Bobola

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

rok sw. Józefa – list apostolski_Patris_Corde

odpusty – dekret_Penitencjari_Apostolskiej_rok_św._Józefa

Dekret ws odpustów z okazji roku św. Józefa– /Archidiecezja Katowicka / 

Modlitwy_do_św_Józefa

Apel o poszanowanie niedzieli w 1700 rocznicę

Attachments