Ogłoszenia Parafialne.

I Niedziela Wielkiego Postu 21.02. -28.02. 2021 r

WPROWADZENIE DO LITURGII

Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Kolekta dzisiejszej  niedzieli to jałmużna postna. Obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dzieł abstynencji i  świadectwa poprzez swój wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości

2. Dzisiaj  nie ma mszy św. o godz. 14.30 . Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.   Zapraszamy do wspólnej modlitwy.   

3. Nadal obowiązują przepisy dotyczące bezpieczeństwa czyli zachowania bezpiecznego dystansu i zasłaniania ust i nosa   w kościele.  Dotyczy on także osób stojących przed kościołem. W czasie zagrożenia epidemicznego obowiązuje przyjmowanie komunii św. na rękę, a celebrującym zaleca się właśnie tę formę udzielania. W trosce o zdrowie swoje i  innych stosujmy się do zaleceń dotyczących naszego bezpieczeństwa.   

W kościele może przebywać 1 osoba na 15m2 powierzchni. Może więc być 38 os.  

Wszyscy obecni w kościele (kaplicy) – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka); Kapłanom zaleca się udzielanie komunii św. też w maseczce. Zachęcamy, w miarę możliwości, do uczestniczenia też we Mszy św. w tygodniu, zachowując wszystkie zalecenia sanitarne;

Obowiązek noszenia maseczek obowiązuje w wszystkich stojących wokół kościoła, na cmentarzu,  oprócz sprawującego posługę;

Dyspensa od uczestniczenia w Mszy św. dla osób  chorych, w podeszłym wieku, nie mających możliwości w niej uczestniczenia nadal obowiązuje i została ponownie ogłoszona przez ks. Arcybiskupa dnia 24.10. 2020 r.  

4.  W poniedziałek w kościele o godz. 15.00 Koronka , modlitwa różańcowe i Msza św. o 15.30 w int. Sióstr Służebniczek oraz wspólnoty Bł. Edmunda Bojanowskiego.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach okresu Wielkiego Postu. W piątki o godz. 16.15 droga krzyżowa, a w niedzielę o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6. Do skarbonki przed ołtarzem i w zakrystii można składać zalecki,  które będą odmawiane w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej. Formularze są w przedsionku kościoła i na stoliku przed zakrystią . 

7. Kancelaria czynna w tym tygodniu w  środę od 8.00.-10.00. i 15.00 – 16.30 oraz od czwartku do soboty : g. 8.00. – 10.00.

8. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do MB Bujakowskiej. Od 16.00- 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  –  adoracja oraz okazja do spowiedzi świętej. 

9.Zgodnie z rządową decyzją od 13 lutego br., będą otwarte archidiecezjalne domy rekolekcyjne w Kokoszycach i Brennej. Tym samym zapraszamy grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne do udziału w rekolekcjach.

10. Z okazji trwającego Roku św. Józefa nasza redakcja Gościa Niedzielnego przygotowuje  specjalne, okolicznościowe wydanie – „Gość Niedzielny Extra”, które będzie w całości poświęcony św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny. Wydanie to ukaże się niezależnie od  tygodnika i zostanie dostarczone na parafię przed niedzielą 14 marca.

11. Można zamawiać intencje mszalne na nowy  2021 rok w godzinach urzędowania kancelarii lub zdalnie na adres e-mail.

12. Informujemy, że na naszej stronie uruchomiony została funkcja KWESTONET czyli system  szybkiej płatności online  na nasze konto parafialne.

13. Po raz kolejny prosimy , aby na cmentarzu do kontenerów metalowych nie wrzucać szkła !!!! Niestety nadal w tych kontenerach jest szkło. Prosimy o poinformowanie osób opiekujących się grobami, również nie z naszej parafii  , o konieczności segregacji śmieci. .

* Kontenery metalowe są przeznaczone na odpady mieszane/ m.in. wieńce , stroiki, kwiaty cięte.  /

* żółty jest na plastik ,elementy metalowe;  

* zielony tylko na szkło.!!

Uwaga:  Wyrzucając znicze prosimy  wszystkie jego elementy plastikowe umieszczać w kontenerze na plastik. Do mieszanych odpadów proszę nie wrzucać szkła!!!.

Jako Sanktuarium MB Opiekunki Środowiska Naturalnego zadbajmy o czystość i ekologię na naszym cmentarzu.

14. Proszę osoby dysponujące zdjęciami kościoła z lat 1945-1970 o kontakt z kancelarią .Poszukiwane są fotografie na których widać drzwi kościoła . Pragniemy wykonać ich renowację przywracając ewentualnie ich pierwotny wygląd.

15. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.

16. Serdeczne podziękowania za troskę o dobro Kościoła i złożone ofiary na jego utrzymanie. Informuję , że zostały już spłacone inwestycje remontowe wykonane w ubiegłym roku. Na wiosnę planowane są m.in. remonty schodów zewnętrznych prowadzących do ogrodu i kancelarii .  

Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

rekolekcje on-line

http://Holyweek.pl

https://uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopostny.html

Dla dorosłych – https://www.facebook.com/ziemianiebotvp/

Dla dzieci – https://www.facebook.com/ziarnotvp/

Dla młodzieży – https://www.facebook.com/StudioRabanTVP/

 

 

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

 

Abp_Wezwanie do modlitwy_28.10.2020

Apel Rady Stałej KEP ws. ochrony życia i pokoju społecznego_

Modlitwa o pokój

Patron Jedności – św. Andrzej Bobola

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

rok sw. Józefa – list apostolski_Patris_Corde

odpusty – dekret_Penitencjari_Apostolskiej_rok_św._Józefa

Dekret ws odpustów z okazji roku św. Józefa– /Archidiecezja Katowicka / 

Modlitwy_do_św_Józefa

List pasterski Arcybiskupa Katowickiego na I Niedzielę Wielkiego Postu 2021 r-1

Attachments