Ogłoszenia Parafialne.

XXXIV Niedziela Zwykła

WPROWADZENIE DO LITURGII

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka.

________________________________________________________________________________

1. Nadal obowiązują przepisy dotyczące bezpieczeństwa czyli zachowania bezpiecznego dystansu i zasłaniania ust i nosa   w kościele.  Dotyczy on także osób stojących przed kościołem. W czasie zagrożenia epidemicznego obowiązuje przyjmowanie komunii św. na rękę, a celebrującym zaleca się właśnie tę formę udzielania. W trosce o zdrowie swoje i  innych stosujmy się do zaleceń dotyczących naszego bezpieczeństwa.   

W kościele może przebywać 1 osoba na 15m2 powierzchni. Może więc być 30 os.  Proszę zajmować miejsca w kościele w wyznaczonych ławkach zachowując bezpieczny dystans .

Wszyscy obecni w kościele (kaplicy) – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka); Kapłanom zaleca się udzielanie komunii św. też w maseczce. Zachęcamy, w miarę możliwości, do uczestniczenia też we Mszy św. w tygodniu, zachowując wszystkie zalecenia sanitarne;

Obowiązek noszenia maseczek obowiązuje w wszystkich stojących wokół kościoła, na cmentarzu,  oprócz sprawującego posługę;

Dyspensa od uczestniczenia w Mszy św. dla osób  chorych, w podeszłym wieku, nie mających możliwości w niej uczestniczenia nadal obowiązuje i została ponownie ogłoszona przez ks. Arcybiskupa dnia 24.10. 2020 r.  

2. Odpust za dusze w czyśćcu  można  uzyskać  w dniach od 1.11. – 30.11. spełniając warunki przypisane do odpustu m.in. modląc się za zmarłych oraz nawiedzając cmentarz. Osoby starsze mogą go uzyskać modląc się za zmarłych w domu i wypełniając pozostałe zobowiązania odpustu .  

3. W poniedziałek o g. 17.00. Eucharystia chóru Chopin.

4. Kancelaria  do 29.11. będzie czynna  w środę od. 15.00. – 16.30 ,   piątek  i sobotę od  godz. 8.00 -10.00.  

5.W piątek od 16.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.  

6.W sobotę po rannej Mszy Świętej nabożeństwo do MB Bujakowskiej.

7. Można zamawiać intencje mszalne na nowy  2021 rok w godzinach urzędowania kancelarii lub zdalnie na adres e-mail.

8. Osoby dysponujące wolnym czasem zapraszam do prac porządkowych wokół kościoła oraz w ogrodzie parafialnym.

9. Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiczną odwiedziny kolędowe będą ograniczone wyłącznie do błogosławieństwa domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Można zgłaszać takie błogosławieństwo w czasie całego roku. W okresie Bożego Narodzenia będą odprawiane msze św. w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic parafii. Dokładne rozporządzenie będzie jeszcze podane.  

10.W najbliższą niedzielę – I Adwentu- rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

11.Autorzy internetowej platformy holyweek.pl, wykorzystując materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego, proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane materiały będą prowadziły zaangażowane osoby (dzieci, ich rodziców) od monitorów komputerów do realizowania aktywności zadawanych przez autorów Platformy.Holyweek.pl skierowany jest do całych rodzin .

! Roraty – prowadzone w oparciu o materiały z Małego Gościa Niedzielnego. Zaplanowano dwie transmisje online Mszy roratniej (z parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 6.45 oraz z parafii św. Bartłomieja w Bieruniu o godz. 18.00). Linki do tych transmisji znajdują się na stronie holyweek.pl.

!Nauki roratnie będą również udostępniane w formie audiowizualnych audycji.

!Platforma holyweek.pl umożliwi dzieciom dostęp do roratnich obrazków w wersji elektronicznej za pośrednictwem czterocyfrowych kodów. Zostaną one niebawem przesłane do wszystkich parafii. Obrazki będą pobierane z wirtualnych skrzynek.

12. Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

Interesujące ...

1 sierpnia 1920

Pod biało- czerwoną

https://www.gov.pl/web/bialoczerwon

Ankieta dla małżonków – / prośba- Wydział Duszpasterski Katowice

https://forms.gle/Ra4jAtYfyoDuD1RZ9

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

DEKRET Penitencjaria Apostolska – Uroczystość Wszystkich Świętych – 22.10.202

Abp_Wezwanie do modlitwy_28.10.2020

Apel Rady Stałej KEP ws. ochrony życia i pokoju społecznego_

Modlitwa o pokój

homilia – 65 rocznica – poswiecenia katedry – 2020.10.30

_orędzie_papieża_Franciszka_ światowy_dzień_ubogich.

ABP_Komunikat_Światowy Dzień Ubogich_2020-1

Attachments