Ogłoszenia Parafialne.

XXV Niedziela Zwykła 24.09. – 1.10. 2023

WPROWADZENIE DO LITURGII :

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.” Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Kolekta dzisiejsza na cele parafialne – ogrzewanie budynków parafialnych. Po mszy św. zbiórka przed kościołem dla poszkodowanych w kataklizmach w Afryce.Witamy w naszej wspólnocie ks. Łukasza Płaszewskiego odpowiedzialnego za Wspólnoty Rafael w naszej diecezji.

2.W poniedziałek o 15.00. koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa różańcowa w kaplicyu sióstr, a następnie eucharystia . Pragniemy dziękować za obecność sióstr w naszej parafii oraz diecezji katowickiej.

3. We Wtorek  26.09. swoje imieniny obchodzi ks. abp. senior Damian Zimoń . Pamiętajmy o nim w modlitwach

4. We wtorek o g. 16.00. w salkach spotkanie dla dzieci przygotowujących się do wczesnej komunii świętej.

5.We wtorek o g. 16.00. w salkach spotkanie dla dzieci przygotowujących się do wczesnejkomunii świętej.

5.1 O godz. 18.00. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  Obecność obowiązkowa. 

6.W środę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 17.15.  Wspominamy objawienia cudownego medalika.

7.W piątek od g. 17.00.-18.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

8.1. Po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej w salkach. Proszę o obecność.   

9.W sobotę o godz. 7.00. msza św. w int. + ks. Prob. Jerzego Kempa w rocznicę śmierci.

9.1. Na godz. 9.00. zapraszamy ministrantów na spotkanie do salek oraz chłopców ,  którzy chcieliby podjąć się służby ołtarza.

9.2. O godz. 10.00. w salkach spotkanie wspólnoty Dzieci Maryi. i chętnych do formacji w ramach tej wspólnoty. 

10. Zakończone zostały prace związane z odwodnieniem salek katechetycznych. Zostały również zamontowane nowe drzwi wejściowe. Pozostało jeszcze do zapłaty za wykonane inwestycje  30 000   tys. zł. Konieczne jest również uporządkowanie terenu koło salek.

11.Kolekta przyszłej niedzieli na WŚSD w Katowicach .

12. W następną niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na   nabożeństwa różańcowe.  Przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie praktyki modlitwy różańcowej. 

12. Można już zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2024 r.

13. W październiku 2025 r. będziemy przeżywać 100-lecie istnienia (archi)diecezji katowickiej. Jednym z etapów przygotowania do Jubileuszu 100-lecia naszego lokalnego Kościoła będzie zaplanowana w dn. 3–10 lutego 2024 r. pielgrzymka do Ziemi Świętej.

Pielgrzymce będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Adrian. Współorganizatorami pielgrzymki są Archidiecezja Katowicka i Biuro Pielgrzymkowe Santiago Tours. Szczegółowe informacje o pielgrzymce, program i zapisy na stronie: 

https://www.wk.archidiecezjakatowicka.pl/wydzial/aktualnosci/354-jubileuszowa-archidiecezjalna-pielgrzymka-do-ziemi-swietej.

Wiara pozwoliła Maryi zobaczyć , że wszystkie trony władców tego świata są tymczasowe, a tron Boga jest jedyną trwałą skałą, która się nie zachwieje ani nie upadnie.” Benedykt XVI

Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

Patron Jedności – św. Andrzej Bobola

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Modlitwy_do_św_Józefa

AKT ZAWIERZENIA- św. Józefowi

ewangelizacja …:

niezlomny24.pl/niezlomny-ojciec-2/

http://www.mlodzidlamlodych.pl/

Attachments