Ogłoszenia Parafialne.

Niedziela Słowa Bożego _ III Okresu Zwykłego_ 22.01-29.01.

WPROWADZENIE DO LITURGII :

„Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nim obietnice – pewne. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo.

_____________________________________________________________________________________________________

1.Dzisiaj wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 11.30 -17.00.

2.Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Z tyłu kościoła można zabrać cytaty z Pisma Świętego.

3. W tym tygodniu są wolne intencje w środę o g. 8.00. oraz czwartek, piątek o g. 7.00

4.Do środy trwa  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1,17).

5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Prosimy o obecność

6.W piątek od 16.00. – 17.00. adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

7. Kolekta następnej niedzieli będzie jako inwestycyjna przeznaczona na ogrzewanie budynków parafii.

8. Studium przygotowawcze do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. rozpocznie się w II niedzielę Wlk. Postu tj. 5 marca br. o godz. 10 w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach. ul. Jordana 18. W kolejne niedziele kurs będzie trwał w godz. 10.00–16.00. Kandydatami mogą być mężczyźni powyżej 25. roku życia. Zainteresowanych proszę o kontakt z kancelarią parafialną.

9. Studium Muzyki Kościelnej im. ks. Roberta Gajdy w Katowicach wraz z Archidiecezjalną Komisją Muzyki Sakralnej organizuje kurs dla psałterzystów. Kurs przygotowuje do posługi psałterzysty podczas Liturgii. Kurs będzie się odbywał w soboty w godz. 10–13 w siedzibie Studium Muzyki Kościelnej im. ks. Roberta Gajdy w Katowicach przy ul. Markiefki 89. Zapisy do dnia 19.02. Brak ograniczeń wiekowych. Zainteresowane osoby proszę o kontakt w kancelarii parafialnej. Na stronie parafialnej jest udostępniony link do zapisów.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła.

11. W każdy 27 dzień miesiąca będzie modlitwa różańcowa przed mszą wieczorną . Właśnie 27 listopada 1830 roku miały miejsce we Francji objawienia , jak pamiętamy,  dotyczące powstania cudownego medalika. Nowicjuszka zakonu Katarzyna słyszy w czasie jednego z objawień słowa : „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Pragniemy zatem modlić się prosząc Maryję o opiekę i wstawiennictwo w każdy 27 dzień miesiąca w ciągu całego roku.

Bóg, dawca nadziei, niech udzieli wszystkim pełni radości i pokoju w wierze. (Rz15, 13)

Zdrowia, szczęścia, radości i zgody w rodzinie oraz Błogosławieństwa Bożego.

Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

Patron Jedności – św. Andrzej Bobola

Nowenna do św. Andrzeja Boboli