Dzieci Maryi

CZEŚĆ MARYI – CZEŚĆ I CHWAŁA

Początki Ruchu Dzieci Maryi sięgają roku 1978. Świętem patronalnym naszej wspólnoty jest Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, przypadająca 8 grudnia. W tym dniu uroczyście przyjmowane są nowe dziewczynki do wspólnoty. Poprzez publiczne wypowiedzenie Aktu Oddania przyrzekamy wierność Niepokalanej. Dodatkowo, aby uzewnętrznić naszą przynależność do ruchu otrzymujemy Cudowne Medaliki z wizerunkiem Matki Niepokalanej.

Naszym głównym zadaniem i celem jest upodobnienie się do Maryi, która jest dla Kościoła najlepszym wzorem wiary, miłości i zjednoczenia z Chrystusem. Siły do tego czerpiemy z cotygodniowych spotkań, podczas których coraz lepiej poznajemy życie Maryi, a przez to i Pana Jezusa, zbliżając się jednocześnie do Boga. Dzieje się to wszystko poprzez modlitwę, realizację tematów, śpiew, rozmowy, konkursy oraz zabawę. Nasze spotkania odbywają się w soboty o godzinie 10.00 w domu Parafialnym. Oprócz tego jeździmy czasem na wspólne wycieczki, bierzemy udział w dniach skupienia w Częstochowie lub w Panewnikach, spotykamy się przy ognisku, pomagamy w kościele podczas Mszy św. Roratnich a w okresie Bożego Narodzenia kolędujemy, by w ten sposób pomóc Misjonarzom w Afryce.  Zauważyć nas można szczególnie w maju oraz październiku, gdyż te miesiące poświęcone są Matce Bożej. Wtedy codziennie na nabożeństwach majowych oraz różańcowych stajemy przy sztandarze.  Pragniemy wnosić radość i nadzieję w nasze rodziny, szkoły i całą parafię, aby Niepokalana mogła zwyciężać. W spotkaniach uczestniczą dziewczyny od 1 klasy szkoły Podstawowej wzwyż.

Wszystkich, którzy pragną z nami owocnie spędzać czas i naśladować Niepokalaną, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 do Domu Parafialnego.

Moderatorka Wspólnoty : S.M. NIKOLA GRZEGORZEK – Służebniczka NMP

Strona internetowa ruchu:      www.dziecimaryi.pl

Aktualności :

rekolekcje 2021https://dziecimaryi.pl/aktualnosci/rekolekcje-wakacyjne-dzieci-maryi/