Ogłoszenia Parafialne.

V Niedziela Wielkanocna  28.04. – 5.05. 2024 r

WPROWADZENIE DO LITURGII :

„W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy u progu Eucharystii, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Dzisiaj kolekta inwestycyjna na remont komina i dachu salek katechetycznych.

2. Zapraszamy  do udziału w Nabożeństwach Majowych . W tym   tygodniu w środę i czwartek o g.17.30, w piątek o 16.30  i w sobotę o 17.30. Pragniemy nadal  za wstawiennictwem Maryi modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne.

3.W środę 1 maja Święto św. Józefa. O g. 18.00 . Msza św.  w intencji młodzieży przystępującej do  matury i kończącej edukację w zakresie szkoły średniej. W int. tej młodzieży będzie jeszcze msza św. dnia 4.05. /sobota/ o g. 18.00.

4.W piątek dnia 3.05.  obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. są według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe w tym dniu  o 16.30.

5.W tym miesiącu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

6. Odwiedziny chorych w miesiącu maju   będą wyjątkowo dnia 17.05/ piątek /  i 18.05. /sobota/  .

7. W piątek o  g. 17.00 Msza. w int. dzieci , które w ubiegłym roku szkolnym przystąpiły do I komunii świętej i będą obchodzić w dniu 19.05. rocznicę I komunii świętej. .  Do spowiedzi zapraszamy te dzieci w czwartek  od 16.30. do 17.30 oraz uczniów kl. V-VIII.

8. Parafia organizuje pielgrzymkę do Olczy – Sanktuarium” Cudownego Medalika” w dniach 3-5.06. br. Koszt 470 zł. Szczególy na plakatach i stronie internetowej.

9. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia.  Prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.

10. Polecamy GN Historia Kościoła  w cenie 12 zł tym poświęcony osobie Maryi – dowiemy się m.in. co mówią o niej źródła historyczne , jak rozwijał się Jej kult w Kościele.

11. Kolekta następnej niedzieli na WŚSD w Katowicach.

12.Uprzejmie informujemy, ze wszelkie prace wykonywane na cmentarzu przez firmy zewnętrzne powinny uzyskać zgodę na te prace i muszą być zgłaszane w kancelarii parafialnej. Pragniemy przypomnieć, że podmiot, który świadczy usługę – wykonawca w zakresie  budowy, rozbiórki, remontu obiektów, , konserwacji i napraw jest zgodnie ustawą o odpadach / art. 3 ust. 3 pkt 22 ustawy/ wytwórcą odpadów powstających w wyniku świadczenia tych usług chyba że umowa stanowi inaczej czyli za odpady powstające w wyniku budowy, rozbiórki, remontu obiektów, odpowiada podmiot, który świadczy usługę.

Wiara pozwoliła Maryi zobaczyć , że wszystkie trony władców tego świata są tymczasowe, a tron Boga jest jedyną trwałą skałą, która się nie zachwieje ani nie upadnie.” Benedykt XVI

Ofiary na bieżące potrzeby parafii można wpłacać na konto parafialne :

10 8454 1040 2002 0065 2313 0001 . Bóg zapłać za złożone już ofiary i troskę

* Można korzystać z usługi KWESTONET – szybkiej płatności online.

Ważnie i istotne – warto przeczytać ..

Modlitwy_do_św_Józefa

AKT ZAWIERZENIA- św. Józefowi